Tallinnast

Tallinn on peamiselt tuntud oma vanalinna tõttu. Üle 700-aastase ajalooga vanalinnas on käänulistel tänavatel küllalt avastada, kuid see linn pakub peale selle veel paljut muudki. Modernne kesklinn sulandub tehaste ja sadamamaastikuga pakkudes torniderohkele vanalinnale kontrasti. Kaugel leiab veel Lasnamäe, Õismäe ja Mustamäe nõukogude tüüpprojektide ilu-valu, samuti Kadrioru, Kassisaba ja Kalamaja asumite kaunid puitmajad. Kõik see loob linna, mis on täis põnevust ja avastamist kõigile külastajatele.

Infot Tallinnast: Tallinna Turismiinfokeskus

Majutus

Piisava ettevalmistusega ei tohiks Tallinnas majutusega probleeme tekkida, kuid turismihooajal juunist augustini võib olla keeruline ilma reserveerimiseta hotelli leida, kui ei ole just suurt õnne või rahakotti. Nagu igas suurlinnas, on vanalinnast väljas ööbimine odavam kui linnamüürist seespool. Tallinnas on ka palju hosteleid, mille hinnaklass on rohkemgi kui mõistlik.

Hotellide leidmiseks kasuta seda: Booking.com
Hostelite jaoks kumbagi neist lehtedest: HostelBookers, HostelWorld

Toit

Tallinna toiduvalik on üpris kosmopoliitne. Peale eesti rahuvstoidu leiab Tallinnast vist pea kogu maailma toite – Aafrika restoranidest tüüpiliste Itaalia pizzeriadeni. Raekoja platsi vältimine aitab turistilõksudest eemale hoida, kuid heade söögikohtade leidmiseks ei tule kaugele minna.

Aed – Tervislikud ja modernsed eesti toidud
Põrgu – Suurepärased toidud veel parema õlle kõrval
Hell Hunt - Ilmselt kõige parema majaõluga pubi vanalinnas
Kompressor – Õpilaste lemmik: suured pannkoogid väga väikeste hindadega
St. Patrick’s - Parimad päevapakkumised lõunaks

Pidutsemine

Tallinnas ei pea heade baaride leidmiseks vanalinnast lahkuma. Odavamates kohtades maksab õlu 2-3 eurot. Viisakates lokaalides 3-4 eurot ja kokteilid umbes 5-7 eurot. Vanalinnas on väikese territooriumi peale mahutatud meeletult palju kohti, vältida võiks eriti turistidele suunatud Viru tänavat. Suur-Karja “Bermuda kolmnurgast” võid alati leida väga erinevaid baare ja vähemalt sama erinevaid inimesi.

Mida osta?

Vanalinn on täis turistilõksudest suveniiripoode, mille peamiseks kaubaks on matrjoškad ja merevaik. Kui vajad mõnele välismaa sõbrale kingitust või soovid endale koju pisut Eesti käsitööd, tuleb olla veidi hoolikam, et leida õigeid asju. Eesti tooteid müüakse aeg-ajalt raekoja platsil turul, kuid sealsed hinnad on enamasti ka raekoja platsile kohaselt kõrged. “Eesti Käsitöö” märgiga poed müüvad päris Eesti asju, sama teeb Viru tänaval asuv “Eesti esindus”.

Sündmused Peale harva toimuvate laulu- ja tantsupidude ja iga-aastase Õllesummeri, on Tallinnas tegelikult pidevalt palju toimumas. Detsembris leiab raekoja platsilt kena jõuluturu. Üle terve linna toimuvad väga tihti kontserdid, näitused ja muud sellist. Sündmused Tallinnas
Kontsert.ee - Kontserdid, etendused kogu Eestis
kuhuminna.ee - Sündmused kogu Eestis
kultuur.info - Eesti kultuurisündmuste kalender